کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

نرم افزار مدیریت سبد سهام بان

افزونه تابلو خوانی MetaTSE

بورسدان

دسترسی سریع

تمدید اعتبار کد فعالسازی نرم افزار سهامبان

نرم افزار مدیریت سبد سهامبان

نرم افزار هوشمند مدیریت سبد سهامبان

آخرین خبر از نرخ خوراک پتروشیمی ها

يكشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۳۴ ب.ظ
احمد مهدوی، دبیر انجمن صنفی پتروشیمی، با اشاره به خبر تصویب آیین‌نامه قیمت‌گذاری خوراک پتروشیمی‌ها در دولت که در روزهای گذشته منتشر و با گمانی زنی های مبنی بر تعیین نرخ 13 سنتی همراه شده ، اظهار داشت: متاسفانه برخی به دنبال ایجاد حاشیه بوده و با اعلام نرخ های غیر واقعی سعی در فراهم کردن زمینه فشار بیشتر بر صنعت پتروشیمی هستند.

وی ادامه داد: در جریان مصوبه هفته پیش دولت بخشی از آیین‌نامه قیمت‌گذاری خوراک پتروشیمی‌ها که مربوط به کلیات است، تصویب شده که به دلیل نهایی نشدن قیمت خوراک کامل نیست. از سوی دیگر در جلسه هیات دولت علاوه بر اینکه وزارت نفت قیمتی را برای نرخ خوراک تعیین نکرده بود ، دولت هم تاکید کرده قیمت گذاری خوراک باید طبق قانون مصوب مجلس تعیین شود.

وی افزود: بنابراین برخی به اشتباه تصور می کنند وزارت نفت مسئول قیمت گذاری نرخ خوراک پتروشیمی ها است. درحالی طبق فرمولی که در مصوبه مجلس هم تاکید شده این موضوع با همکاری سه وزارتخانه اقتصاد، صنعت و نفت بررسی و موارد مشترکی تهیه می شود تا در هیات دولت به تصویب برسد. بر همین اساس دولت قیمت نرخ خوراک را نهایی خواهد کرد نه وزارت نفت.  

این مقام مسئول ادامه داد: در این مصوبه آمده است " واحدهای تولیدکننده مواد پایه (بالادستی) پتروشیمی داخلی با هدف ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره تولید در محصولات میانی و نهایی به عنوان صنایع مشمول تخفیف در قیمت خوراک‌های گاز و مایع مصرفی معرفی و نیز میزان تخفیف پلکانی هر یک از واحدها بر اساس دسته‌بندی آنها در مناطق گوناگون تعیین شد."

مهدوی ادامه داد: بر همین اساس برای اجرای این مصوبه به تعیین قیمت خوراک نهایی نیاز است که این موضوع هم در جریان است

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی