کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

نرم افزار مدیریت سبد سهام بان

افزونه تابلو خوانی MetaTSE

بورسدان

دسترسی سریع

تمدید اعتبار کد فعالسازی نرم افزار سهامبان

نرم افزار مدیریت سبد سهامبان

نرم افزار هوشمند مدیریت سبد سهامبان

سیمان های باد کرده...

سه شنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۹:۳۴ ب.ظ
مجتبی خسروتاج قائم‌مقام وزیر صنعت درباره قیمت سیمان در سال جاری افزود: بنابر بخشنامه معاون اول رئیس جمهور هرگونه افزایش قیمت باید با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه "به‌ بهانه افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده و دستمزدها به بخش های مختلف اقتصادی اجازه افزایش قیمت نمی‌دهیم" خاطرنشان کرد: دلایل تقاضای صنایع برای افزایش قیمت در کارگروه تنظیم بازار مورد بررسی قرار می‌گیرد و تنها در صورت صلاحدید اجازه افزایش قیمت به صنایع مختلف داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در برخی کالاها مانند سیمان میزان عرضه بیشتر از تقاضا است و بازار کشش لازم برای افزایش قیمت را ندارد، تصریح کرد: در صورتی که در سال جاری بازارهایی برای صادرات سیمان تولیدی کشور پیدا نشود بخش زیادی از تولیدات این بخش جذب بازار نخواهد شد. درحال حاضر سیمان به‌ صورت مدت‌دار و قسطی به فروش می‌رسد و بازار این محصول کشش افزایش قیمت را ندارد.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت ادامه داد: با آمدن فصل تابستان و افزایش ساخت و سازها کمی بازار این محصول رونق می‌گیرد، اما با صرف‌نظر از پذیرش بازار، افزایش قیمت در هر کالایی به‌ویژه کالاهای اساسی، ضروری و حساس حتماً با نظر کارگروه تنظیم بازار اجازه افزایش قیمت خواهند داشت و با متخلفان برخورد می‌شود.

خسروتاج با تأکید بر اینکه ستاد تنظیم بازار در بخش‌های مختلف کالا و خدمات مسئولیت قیمت گذاری را به‌عهده دارد، اظهار داشت: بخشهایی که برای قیمت گذاری به تنظیم بازار مراجعه نکرده‌اند باید این کار را در دستورکار خود قرار دهند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی