کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

نرم افزار مدیریت سبد سهام بان

افزونه تابلو خوانی MetaTSE

بورسدان

دسترسی سریع

تمدید اعتبار کد فعالسازی نرم افزار سهامبان

نرم افزار مدیریت سبد سهامبان

نرم افزار هوشمند مدیریت سبد سهامبان

ابطال 11 میلیون سهم معامله شده مبین

سه شنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۸:۲۷ ب.ظ

حسن قالیباف اصل با اشاره به عرضه موفق 7 درصد سهام پتروشیمی مبین به عنوان دومین شرکت بورسی و سومین عرضه اولیه بازار در سال جدید، اظهار داشت: عرضه اولیه سهام شرکت جدید و بزرگی چون پتروشیمی مبین با اهدافی زیر انجام می شود.
  1. کمک به افزایش نقدشوندگی
  2. متنوع تر کردن گزینه های سرمایه گذاری
  3. جلب سرمایه های مردمی
  4. عمیق تر شدن بازار سهام
وی ادامه داد: حضور چنین شرکت هایی در بورس علاوه بر افزایش انتخاب سرمایه گذاران و متنوع ترشدن شرکت ها ، منجر می شود تا شرکت و صنعت جدیدی اضافه شود. چرا که تاکنون سابقه حضور در بورس چنین شرکتی که در زمینه ارایه سرویس های جانبی به شرکت های پتروشیمی فعالیت کند، نداشت.

این مقام مسئول با اشاره به استقبال جالب توجه سهامداران از عرضه اولیه " مبین" گفت: در جریان عرضه دیروز 7 درصد از سهام این شرکت ، حدود 11 میلیون سهم به دلیل اشتباه برخی ایستگاه های معاملاتی شرکت های کارگزاری ابطال شد. این تعداد سهام در صورت وجود تقاضای مناسب ، امروز چهارشنبه عرضه می شود.  

قالیباف اصل در پاسخ به این نکته که بسیاری از معامله گران آنلاین قادر به خرید سهمیه 10 هزار سهمی نشدند و نسبت به وجود اختلال و محدودیت ها و شائبه قطع چندین ثانیه ایی رویه آنلاین اعتراض داشتند و برخی از سهمیه 50 هزار سهمی معامله گران آنلاین سخن گفته اند، گفت: این موضوع امروز بررسی و رسیدگی می شود تا مشخص شود دلیل چنین رویدادی چه بود. اما طبق مقررات، سهمیه هر کد آنلاین 10 هزار سهم بود و کسی امکان خرید بیش از این تعداد را نداشت.

وی در خصوص برنامه عرضه 3 درصد دیگر از سهام پتروشیمی مبین و اینکه از قول وی اعلام شده 3 درصد از امروز در بوررس عرضه می شود ، توضیح داد: ادامه عرضه سهام "مبین" دارای شروطی چون وجود تقاضای محکم و پایدار، نظر سهامدار عمده و شرایط مناسب بازار است. در صورت تحقق این شروط ، باقی مانده سهام پتروشیمی مبین به تدریج و آرامی عرضه خواهد شد.

قالیباف اصل درباره عرضه اولیه سهام دیگر شرکت های بورسی هم خاطر نشان کرد: شرکت هایی آماده عرضه هستند اما برنامه بورس این است که عرضه های بعدی با فاصله و در صورت کشش بازار انجام شود. بنابراین در حال حاضر برنامه ایی برای عرضه اولیه شرکت های نیست.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی