کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

نرم افزار مدیریت سبد سهام بان

افزونه تابلو خوانی MetaTSE

بورسدان

دسترسی سریع

تمدید اعتبار کد فعالسازی نرم افزار سهامبان

نرم افزار مدیریت سبد سهامبان

نرم افزار هوشمند مدیریت سبد سهامبان

سهم حسینا از سفر رئیس جمهور به بوشهر

چهارشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۳، ۰۱:۴۱ ب.ظ

درحالی روز یکشنبه مجتبی دلگشایی مدیرعامل شرکت فرابورسی توسعه خدمات دریایی و بندری سینا از امضاء تفاهم نامه ایی برای عملیات اجرایی پروژه بندر بوشهر (جزیره نگین ) خبر داده بود که با حضور رئیس جمهور در این استان، معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در گفت وگو با ایرنا جزییات این توسعه 530 میلیارد تومانی را اعلام کرد.

در این رابطه علی جهاندیده گفت: هم اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر بوشهر سالانه بیش از 7 میلیون تن است و با احداث سه پروژه مهم در بندر نگین ظرفیت و بارگیری این بندر به بیش از 15 میلیون تن در سال افزایش می یابد. در طرح توسعه بندر نگین بوشهر سه پروژه مهم شامل
  1. بندر کانتینری با 280 میلیارد تومان،
  2. پایانه مواد فله مایع با 50 میلیارد تومان
  3. پایانه چند منظوره با 200 میلیارد تومان
طی 30 ماه توسط پیمانکار آن احداث می شود. جهاندیده با اشاره به میزان سرمایه گذاری در بنادر کشور، افزود: با توجه به برنامه ریزی سازمان بنادر و دریانوردی طی 10 ماه گذشته بیش از 4 هزار میلیارد تومان در بخش های مختلف بنادر شمالی و جنوبی کشور توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده که 530 میلیارد تومان آن مربوط به طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین است.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی افزود: با احداث پایانه کانتینری در جزیره نگین ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر سالانه بیش از 600 هزار کانتینر خواهد بود که در 300 هزار مترمربع زمین در این جزیره احداث می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های توسعه بندر بوشهر گفت: هم اکنون آبخور این بندر برای پهلوگیری کشتی های تجاری حدود 10.5متر است، اما با طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین آبخور پهلوگیری کشتی های تجاری در بندر به بیش از 12.5 متر افزایش می یابد. به علت قرار گرفتن در محدوده شهری توسعه بندر بوشهر از نظر پسکرانه ها امکانپذیر نبود، اما در جزیره نگین وسعت زمین مورد نیاز برای توسعه پسکرانه های این بندر زیاد است و به منظور افزایش ارزش افزوده در این بندر، می توان طرح های توسعه زیادی را به اجرا در آورد.

وی در پایان با اشاره به مزیت های توسعه دریا محور استان بوشهر، تاکید کرد: با افتتاح طرح های توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین توسعه دریا محور استان بوشهر با سرعت بیشتری دنبال می شود تا از ظرفیت های سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در این بندر و سایر بنادر کشور بیش از پیش استفاده شود.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی