کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

نرم افزار مدیریت سبد سهام بان

افزونه تابلو خوانی MetaTSE

بورسدان

دسترسی سریع

تمدید اعتبار کد فعالسازی نرم افزار سهامبان

نرم افزار مدیریت سبد سهامبان

نرم افزار هوشمند مدیریت سبد سهامبان

کمترین قیمت مس در 6 سال گذشته

چهارشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۳، ۰۱:۰۸ ب.ظ

بلومبرگ از کاهش بی سابقه قیمت جهانی مس در ۶ سال گذشته و رسیدن بهای این محصول به ۵.۴ هزار دلار و توقف معاملات در بازار شانگهای خبر داد.

با ثبت بیشترین کاهش قیمت جهانی مس طی 6 سال گذشته، قیمت این محصول به کمتر از 5 هزار و 400 دلار در هر تن رسید. چرا که گمانه زنی ها نشان می دهند تقاضای مواد خام به اندازه ای نیست که مازاد عرضه بازار این کالاها را از بین ببرد. فروش گسترده مس در بازارهای جهانی، عامل اصلی مازاد عرضه در بازار فلزات صنعتی شده است.

بر اساس این گزارش، بهای مس امروز در بازار لندن 8.7 درصد کاهش یافت و در بازار شانگهای نیز به کمترین قیمت مجاز رسید. وقتی بازار به چنین قیمتی برسد، تا روز کاری بعد دیگر معامله ای انجام نمی شود.

بانک جهانی که قبلا رشد اقتصادی جهان در سال 2015 را 3.4 درصد پیش بینی کرده بود، در گزارش جدید خود آن را به 3 درصد تغییر داد. پیش بینی می شود تقاضای مس در چین که بزرگ ترین مصرف کننده این فلز در جهان است، امسال کاهش یابد ولی عرضه جهانی مس افزایش خواهد یافت.

دیوید لنوکس تحلیلگر منابع طبیعی در موسسه 'فت برافتس' در سیدنی گفت: اخباری که می رسد همه دلسرد کننده هستند زیرا قیمت ها همچنان روند کاهشی دارند.

قیمت مس برای تحویل سه ماهه در بازار فلزات لندن امروز در ساعت 11.32 به وقت هنگ کنگ، 506.75 دلار در هر تن کاهش یافت و به 5353.25 دلار در هر تن رسید که کمترین قیمت میان روزی از ژوییه 2009 است.

دربازار نیویورک، قیمت مس برای تحویل در ماه مارس (اسفند) 5.7 درصد کاهش یافت و به 2.4945 دلار در هر پوند (هر کیلوگرم تقریبا معادل 2 هزار و 205 پوند است) رسید. قیمت مس در معاملات آتی بازار شانگهای چین امروز در ساعت یادشده با 4 درصد کاهش به 6 هزار و 647 دلار در هر تن رسید و به کمترین قیمت مجاز رسید.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی