کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

نرم افزار مدیریت سبد سهام بان

افزونه تابلو خوانی MetaTSE

بورسدان

دسترسی سریع

تمدید اعتبار کد فعالسازی نرم افزار سهامبان

نرم افزار مدیریت سبد سهامبان

نرم افزار هوشمند مدیریت سبد سهامبان

تحلیل تکنیکال ومعادن (93/09/18)

چهارشنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۳، ۰۱:۲۰ ق.ظ

ومعادن هم مانند کگل 26 روز اصلاح کرده است و در حال حاضر قیمت در فضای باز زیر ابر کوموی قرمز رنگ قرار دارد. قیمت از تنکانسن فاصله داشته است و به همین دلیل تنکانسن با شیب زیاد نزولی بوده اما در چند روز گذشته با برگشت قیمت به سمت تنکانسن ، چیکواسپن هم از شیبش کاسته شده است.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی در شرایط اشباع فروش است ولی هنوز قدرتی برای خروج از این منطقه ندارد!! این اوضاع را اندیکاتور نوسانی استوکاستیک هم تایید میکند . درست است که هیستوگرام های MACD از شیبشان کاسته شده است و DI+ و DI- در اندیکاتور ADX در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند اما قیمت چند روزیست که در زیر حمایت 227 تومان قرار دارد. این قیمت علاوه بر اینکه در گذشته سهم نقش حمایت/مقاومت داشته ، بر روی فیبوی 161.8 درصدی هم قرار گرفته است!!!

پس دو سناریو مطرح می شود. اول اینکه با توجه به کندل های سبز دو روز اخیر و اندیکاتور ADX روند مثبت برای سهم در نظر بگیریم ولی نه روندی قدرتمند!! و دوم اینکه این کندل های سبز دو روز اخیر را پولبکی به خط حمایت 227 تومان در نظر بگیریم که شکسته شده است!!

در روزهای آینده بررسی حرکت قیمت مهم است. اگر احتمال دوم درست باشد قیمت می تواند تا 200 تومان ریزش داشته باشد!!


(سوالات خود در مورد این تحلیل را در این صفحه و سایر سوالات را در بخش "پرسش پاسخ" مطرح نمایید. باتشکر)


تحلیل تکنیکال ومعادن

نظرات (۲)

 • ابراهیم کیانی
 • ممنونم استاد از پاسخگویی و البته راهنماییتون
  پاسخ:
  خواهش میکنم. موفق باشید...
 • ابراهیم کیانی
 • ممنونم نیما جان بابت تحلیل ومعادن من از 280 دارمش بنظرت برای بلند مدت نگهش دارم ؟ ارزش داره یانه؟
  پاسخ:
  سلام برشما. من به شخصه سهم های ارزنده تری رو برای بلند مدت نگه می دارم. مثل همین بمپنا. یا پارسان که یه پرتفوی بسیار عالی داره واز صنایع مختلف سود کسب میکنه یا سهمی مثل همراه که تقریبا Risk free هست و سود مجمع رو هم یک هفته ای پرداخت میکنه.. با این حال تصمیم نگهداری یا فروش بستگی به استراتژی شما از ورود به این معامله دارد. تا زمانی که استدلال شما از ورود به معامله درست باشد ، دلیلی برای خروج ندارید!! امیدوارم منظورم رو خوب گفته باشم
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی